‘Yenilmez Sultanlar’ Süper Lig’de

Yaşar’ın Sultanları namağlup şampiyon

 Yaşar Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Üniversiteler Voleybol Ligi’nde namağlup olarak süper lige yükseldi. 

Genç sporcular süper lige giden yolda çabalarının karşılığını aldı. Geçtiğimiz Aralık ayında Aydın’da Adnan Menderes Üniversitesi’nde düzenlenen  Üniversiteler Bölgesel Ligi’nde namağlup birinci olan Yaşar Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı süper lige yükselme maçlarına katılmaya hak kazanmıştı.

 

4-12 Mayıs tarihlerinde Ankara’da oynanan Süper Lige yükselme maçlarında, sırasıyla Çukurova Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi’ni set vermeden 3-0 mağlup eden Yaşar’ın Sultanları yarı finalde Hacettepe Üniversitesi ve finalde Ankara Üniversitesini 3 – 1 mağlup ederek namağlup şampiyon olarak Süper Lige yükseldi.

Takım antrenörü Alper Kemal Kaygusuz, kısa sürede süper lige çıkmanın sevinicini ve gururunu bir arada yaşadıklarını belirterek, “Şampiyonluğa giden süreç kısaydı ama çok güzel bir deplasman geçirdik, farklı takımlardan oyuncuları bir araya getirerek müthiş bir uyum yakaladık. Çok çalıştık, sporcularımız çok emek harcadı ve karşılığını gördü, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum’ dedi.

Yaşar Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı, geçtiğimiz yıllarda da üst üste Üniversiteler Spor Ligi (ÜNİLİG) şampiyonluklarına ve pek çok başarıya imza atmıştı.