Üniversite-sanayi iş birliği

Yaşar Üniversitesi, şimdiye kadar iş dünyasından 45 kurumla gerçekleştirdiği   proje ile ortak patentlere imza attığı protokollere yenilerini ekledi. Yaşar Üniversitesi, son olarak fermente ürünler üreten Fersan ile motosiklet ve bisiklet üreten Bisan ile iş birliği protokolleri imzaladı.

Bisan ile olan protokole Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer ile Bisan Genel Müdür Yardımcısı Alper Çanakçı imza attı.

İki kurumla yapılan iş birliği protokolleri için Selçuk Yaşar Kampüsü’nde imza törenleri geçekleştirildi. Bisan ile olan protokole Yaşar Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer ile Bisan Genel Müdür Yardımcısı Alper Çanakçı imza attı. Fersan ile yapılan protokolde de Fersan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürhan Güven, Yaşar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aslan Örnek ile ortak metni imzaladı.

Fersan ile yapılan protokolde de Fersan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürhan Güven, Yaşar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aslan Örnek ile ortak metni imzaladı.

Protokoller kapsamında, AR-GE, tasarım, yenilik ve teknoloji geliştirme faaliyetlerinde periyodik iş birlikleri yapılacak. Firmalar, Yaşar Üniversitesi öğrencilerine staj ve uygulamalı eğitim imkânı sağlarken üniversite de firmalara danışmanlık hizmeti sağlayarak akademik destek verecek.

HEDEF KATMA DEĞERLİ PROJELER ÜRETMEK

Yaşar Üniversitesi olarak kamudan yerel yönetimlere, oda ve derneklerden iş dünyasına kadar birçok iş birliğine imza attıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer, “Yaşar Üniversitesi olarak bilim ve bilgiyi paylaşmaya devam ediyoruz. Sanayi firmalarıyla yapılan iş birlikleri önemli adımlar. Hedefimiz, iş dünyasının ve sanayinin sorunlarına çözüm aramanın ötesinde beraber katma değerli projeler de üretmek, içinde iş dünyasının ve akademinin bulunduğu değerler yaratmak” dedi.