Engelsiz yaşama engelsiz yarışma

 

Engelsiz İzmir’e sanat desteği

Engelsiz İzmir 2013 kapsamında düzenlenecek sanat yarışmalarına Yaşar Üniversitesi ev sahipliği yapacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek Uluslararası Engellilerin Kentsel Sorunları ve Çözümleri Kongresi (ENGELSİZ İZMİR 2013) kapsamında sanat yarışmaları  düzenlenecek. Yaşar Holding ana sponsorluğunda düzenlenecek kısa film, karikatür ve fotoğraf dallarındaki yarışmalarla engelli sorunlarına farklı bakış açıları ile dikkat çekilecek.

Engelsiz İzmir

Yarışmalar herkese açık

Yaşar Holding ana sponsorluğunda, İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde; Güzelyalı Rotary Kulübü, Yaşar Üniversitesi ve İZFAŞ işbirliği ile gerçekleştirilecek ödüllü Engelsiz İzmir Sanat Yarışmaları’na katılım başladı.

engelsiz2

Engelleri sanatsal bakış açısı ile kaldırmayı amaçlayan yarışmalar kısa film, karikatür ve fotoğraf olmak üzere 3 kategoride herkese açık olarak düzenlenecek. Yarışmalarda dereceye girenler, Ekim 2013’de Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek törende ödüllerini alacaklar.

engelsiz

Sosyal kampanyalarda kullanılacak

Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Film Tasarımı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şefik Güngör ile Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sevcan Sönmez Engelsiz İzmir Sanat Yarışmaları hakkında bilgi verdiler. Akademisyenler şunları söyledi:

“Engelsiz İzmir Sanat Yarışmaları, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin konu ile ilgili diğer sosyal çalışmalarına destek niteliğinde ve sanatsal üretimi artırmayı amaçlayan bir etkinlik. Sanat yarışmaları kapsamında ‘Engelleri Kaldıralım’ temalı kısa film, fotoğraf ve karikatür yarışmaları düzenlenecektir. Yaşar Üniversitesi ise bu proje kapsamında düzenlenecek olan kültürel etkinliklere hem ev sahipliği yapmakta, hem de bu etkinliklerin organizasyon ve yürütülme aşamalarında yer almaktadır.  Yarışmaların ödül töreni de yine Ekim ayında üniversitemizde gerçekleştirilecektir. Ödül alan eserler ise hem sergilenerek sanatseverlerle buluşacak, hem de daha sonra engellilere yönelik çeşitli sosyal kampanyalarda kullanılacak.”

Yarışmalarla ilgili ayrıntılı bilgi www.engelsizkongre.org adresinden elde edilebilir.

 

Engelsiz İzmir Sanat Yarışmaları için son katılım tarihleri şöyle:

-Ulusal Fotoğraf Yarışması: 31 Ağustos 2013

-Uluslararası Karikatür Yarışması: 2 Eylül 2013

-Ulusal Kısa Film Yarışması: 20 Eylül  2013