Rüzgarın taşıdığı başarı

 Profesyonel Rüzgar Sörfü Birliği (PWA) Dünya Kupasında dört kez üst üste Gençler Dünya Şampiyonu Yaşar Üniversitesi öğrencisi Göztepe sporcusu Fulya Ünlü, Rüzgar Sörfü Slalom Türkiye Liginde de şampiyon oldu. Geçtiğimiz hafta sonu Çeşme’de yapılan 4. ayak sonuçlarına göre kadınlar kategorisinde Fulya Ünlü birinci, Çağla Kubat Diaz ikinci, Lena Erdil de üçüncü oldu. 

       Türkiye Yelken Federasyonu ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi koordinasyonunda, Dikili Belediyesi, Seferihisar Belediyesi, Çeşme Belediyesi ve Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen Rüzgar Sörfü Slalom Türkiye Liginin 4. ayağı 17-20 Ağustos 2017 tarihlerinde Alaçatı’daki Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübünde gerçekleştirildi. Çeşme Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen final yarışları sonuçlarına göre, Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü öğrencisi ve Göztepe sporcusu Fulya Ünlü, Rüzgar Sörfü Slalom Türkiye Ligi kadınlar kategorisinde birinci olmayı başardı.

       Yaz boyunca rüzgar sörfü heyecanını Ege kıyılarına taşıyan Türkiye Liginde, 1.ayak Seferihisar, 2.ayak Çandarlı, 3.ayak Urla Göztepe Yelken Tesisleri, 4.ayak da Alaçatı Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübünde gerçekleşti. 4 yarışın ardından, kadınlar kategorisinde Fulya Ünlü birinci, Çağla Kubat Diaz ikinci, Lena Erdil de üçüncü oldu. 

       DANİMARKA’YA ŞAMPİYONLUK İÇİN GİDİYOR

    Bu şampiyonluğun kendisi için Danimarka’daki PWA Dünya Kupası yarışması öncesi büyük moral olduğunu belirten Fulya Ünlü, “Dört kez üst üste dünya gençler şampiyonu oldum. Bu yılki hedefim üst üste 5. kez bu başarıyı elde etmek. 9-14 Eylül arası Danimarka’da gerçekleşecek yarış öncesi bu başarı benim için moral kaynağı oldu. Hedefim gençlerde şampiyonluğu kazanmanın yanı sıra büyüklerde de dereceye girebilmek” dedi.