Filede Yaşar Üniversitesi – KSK dayanışması

Yaşar Üniversitesi ve Karşıyaka Spor Kulübü (KSK) Kadın Voleybol Takımı arasında, iş birliği anlaşması imzalandı. Anlaşma kapsamında, bir yıl boyunca Yaşar Üniversitesi adı formalarda yer alırken aynı zamanda hem sporcuların hem de öğrencilerin karşılıklı olarak yararlanacağı iş birliği ortamı yaratılması da hedefleniyor.

Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenen imza törenine, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, KSK Başkanı Turgay Büyükkarcı, Başkan Vekili ve Voleybol Şube Başkanı Serkan Ergüven, Asbaşkan İlter Köseoğlu, Üniversite Genel Sekreteri Ender Duran, Mali İşler Daire Başkanı Zeki Doğan ve KSK Voleybol Genel Menajeri Halis Oğuz Özlütürk katıldı. Bugüne kadar altyapısından pek çok milli takım oyuncusu yetiştiren, Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 1. Lig’de mücadele eden KSK Kadın Voleybol Takımı ile Yaşar Üniversitesi arasındaki iş birliği anlaşmasını, Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer ve Başkan Turgay Büyükkarcı imzaladı. 

ÜNİVERSİTEDEN SPORA DESTEK

İmza törenin ardından iş birliğini değerlendiren Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer, Yaşar Üniversitesi’nin bir spor ve sanat kültürü bulunduğunu vurgulayarak, “Üniversiteler, sadece akademik çalışmaların yapıldığı yerler değil, aynı zamanda gençlerin sosyal ve sportif faaliyetlerini de destekleyen kurumlardır. Spora olan desteklerimizle, voleyboldan basketbola, atletizmden yüzmeye kadar öğrencilerimiz başarılara imza atıyor. Pozitif ayrımcılık yaparak kadın voleyboluna katkı sağladığımız için mutluyuz. Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 1. Lig’de başarıyla mücadele eden KSK Voleybol Takımı ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği anlaşmasını da spora ve kente katkı açısından çok önemsiyoruz. Hem öğrencilerimizin hem de sporcularımızın karşılıklı olarak yararlanacağı iş birliği ortamı yaratmak için bu adımları attık. Bu çerçevede, KSK’nin formasında bizim ismimizle mücadele etmesinden, büyük mutluluk duyuyoruz. KSK forması giyen 8 voleybolcu, aynı zamanda bizim öğrencimiz ve okul takımımızda da yer alıyorlar. Ümit ediyorum KSK Kadın Voleybol Takımı, önemli başarılara imza atar ve hem sizi hem de bizi gururlandırmaya devam eder” dedi.

HEDEFİMİZ SULTANLAR LİGİ

KSK Başkanı Turgay Büyükkarcı ise İzmir’in iki köklü markasının voleybolda birlikteliğinin 3. Yılına girdiğini belirterek, “Yaşar Üniversitesi’ne katkıları için çok teşekkür ediyoruz. Hep birlikte kadın voleybolunda, ciddi atılımlar yapıyoruz. Pozitif ayrımcılık bizim kulübümüzün genlerinde var. Amatör branşlara verdiğimiz önemle Atatürk’ün izinden gerçek anlamda giden bir kulübüz. Bugüne kadar olduğu gibi altyapı, sporcu yetiştirme ve Türk voleyboluna daha iyi hizmet her zaman önceliklerimiz. Her yıl aşama kaydederek ilerliyoruz ve bu yıl halkayı büyütmek zamanı. Milli takımımıza uzun yıllar hizmet veren hocamız Reşat Yazıcıoğulları’yla, yönetimimizle, Yaşar Üniversitesi’yle ve taraftarımızla birlikte, COVID-19 nedeniyle yaşanan tüm olumsuz koşullara karşın başarıya ulaşmayı hedefliyoruz. Hedefimiz seneye Sultanlar Ligi’nde yer almak” diye konuştu.

Anlaşma kapsamında; KSK Voleybol Takımı, 2020/2021 sezonu boyunca, formasında Yaşar Üniversitesi logosunu taşırken ayrıca hem sporcuların hem de öğrencilerin karşılıklı olarak yararlanacağı iş birliği ortamı yaratılması da hedefleniyor. Ayrıca, Yaşar Üniversitesi Voleybol Takımı da KSK tesislerinden ve imkanlarından yararlanabilecek.