Amiraller’de hedef şampiyonluk

Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Yaşar Üniversitesi Amerikan Futbol takımı “Amiraller” ÜNİLİG 1. Lig A Grubu ilk maçında, deplasmanda karşılaştığı Selçuk Üniversitesini 30-0 yendi.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ÜNİLİG Korumalı Futbol 1. Lig A Grubu’nda mücadele eden ve sezona mutlak şampiyonluk hedefiyle başlayan Yaşar Üniversitesi takımı, Konya Saraçoğlu Spor Tesislerinde Selçuk Üniversitesi takımı ile karşılaştı. Amiraller, ilk devresi 0 – 0 biten karşılaşmanın ikinci yarısındaki iyi oyunuyla rakibini 30 – 0 mağlup etmeyi başardı. Antrenör Bora İnan, birçok yeni oyuncuyla sezona başladıklarını, ancak sezon sonunda şampiyon olarak Süper Lige yükselmek istediklerini söyledi. Bu sonuçla liderliği alan Yaşar Üniversitesi, ikinci maçında 17 Aralık Pazar günü Akdeniz Üniversitesini ağırlayacak.

Yaşar Üniversitesi takımı, ÜNİLİG Korumalı Futbol 1. Ligi A Grubunda Uludağ Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi ile eşleşti. Yapılacak müsabakalar sonucunda, 5 grupta birinciler ve en iyi 3 ikinci bir üst tura yükselerek Süper Lig mücadelesi verecek.