Üniversite belediye işbirliği

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin Altındağ Kültür Merkezi düzenleme projesi final jüri toplantısı yapıldı.

Bornova Belediyesi’nin ortak akıl ilkesiyle başlattığı üniversitelerle işbirliği projeleri tüm hızıyla devam ediyor. Bornova’nın pek çok yerinde uygulanacak projeler üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile birlikte tasarlanıyor. Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin Altındağ Kültür Merkezi düzenleme projesi final jüri toplantısı yapıldı. Öğrenciler birbirinden ilginç düzenleme önerileri getirdi.

IMG_5936
Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin Altındağ Kültür Merkezi düzenleme projesi final jüri toplantısı yapıldı.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ilçedeki pek çok mekanın üniversitelerle birlikte tasarlanmasına yönelik projeyi hayata geçirdi. Dönem başından bu yana İzmir’deki pek çok üniversitede onlarca farklı proje çalışıldı. Bornova Belediyesi Tasarım Müdürlüğü’nün koordinasyonunda yürütülen çalışmalar kapsamında, Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin Altındağ Kültür Merkezi düzenleme projesi final jüri toplantısı, önceki gün yapıldı. Öğrenciler, birbirinden farklı yaklaşımlar sergiledikleri projeleriyle Bornova’da yaşamın daha renkli hale gelmesi için çalıştı.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, öğrencilerin hazırladıkları projelerden mutlaka yararlanacaklarını belirterek, “Bornovamızda uygulanacak tüm projelerde ortak aklı harekete geçiriyoruz. Üniversiteli gençlerimizin dinamizminden yararlanmayı amaçladığımız bu çalışma sayesinde projelerimizin daha güçlü hale geleceğine inanıyorum. Bornova Belediyesi’nin projeleriyle ilgili çalışma yapan tüm öğrenci ve öğretim üyelerine teşükkür ediyorum” dedi.