Geleceğin reklamcıları AW’da buluştu

Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü tarafından düzenlenen Advertising Workshop (AW!) Reklam Çalıştayı, COVID-19 salgını nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Farklı şehir ve üniversitelerden katılımcıların yer aldığı çalıştay, 3 gün boyunca öğrencilere büyük deneyim kazanma fırsatı sundu.

Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen AW! Reklam Çalıştayı’nda, farklı üniversite ve sektörden önemli isimler öğrencilerle buluşurken söyleşiler ve atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Jimmy Key firmasının katkılarıyla gerçekleşen ve 1,618 Agency Ajans Başkanı Sefa Karahan ile Reklam Fotoğrafçısı Fethi İzan’ın, dijital çağın sektör üzerindeki etkileri hakkında verdiği konferans ile başlayan Çalıştaya, 5 üniversiteden farklı bölümlerden 30 öğrenci katıldı. Açılışta konuşan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevda Alankuş, çevrimiçi buluşmaların hayatımızın bir parçası haline geldiğini belirterek, çalıştaya bugüne kadar 30 üniversiteden 300’e yakın öğrencinin katılarak sektör temsilcileri ile buluşup deneyim kazanma fırsatı bulduğunu söyledi.

Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevda Alankuş

Çalıştayda Ege, Anadolu, İzmir Katip Çelebi, İzmir Ekonomi üniversiteleri ile Yaşar Üniversitesi’nden öğrenciler bir araya geldi. Katılımcı öğrenciler; tamamı sektör temsilcilerinden oluşan Sinem Kaya, Ataberk Akalın, Yiğit Tümer, Sertaç Ali Özgür, Tuğkan Cabbar ve Alican Kılıçoğlu mentorluğunda, Jimmy Key firması için “Çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik” temalı bir reklam kampanyası hazırladı.

1,618 Agency Ajans Başkanı Sefa Karahan
Reklam Fotoğrafçısı Fethi İzan

Öğrenciler karma gruplar halinde, partner firma tarafından verilen ön sunum üzerine üç gün boyunca çalışarak kampanyalarını oluşturdu. Sunumlarını; Jimmy Key Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Ünlütürk, Sun Grup Kurumsal İletişim Grup Müdürü Gizem Dağ, 1,618 Agency Ajans Başkanı Sefa Karahan, Fikirfikir Adworks Ajans Başkanı Can Zibil ve  Publicis İstanbul Stratejik Planlama Direktörü Berkay Başer’den oluşan jüriye yapan öğrenciler, değerlendirmenin sonunda birinci, ikinci ve üçüncü olarak ödüllendirildi. Birinci olan gruptaki öğrenciler, ayrıca, Jimmy Key firmasında staj yapma imkanı da kazandı.