Bornova’da yaşam fotoğraflarla anlatılıyor

Bornova Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi işbirliği ile ilki geçtiğimiz yıl gerçekleşen Bornova Instagram Fotoğraf Yarışması’nın ikincisi için başvurular başladı. Bornova ilçe sınırları içindeki doğal, kültürel ve sosyal yaşamı anlatan karelerin yer alacağı yarışmaya başvurular 12 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında www.instagram.com adresinde gerçekleşecek.

Bornova Belediyesi’nin Yaşar Üniversitesi ile işbirliği yaparak düzenlediği 2. Bornova Instagram Fotoğraf Yarışması başladı. İlki geçtiğimiz yıl gerçekleşen yarışmada fotoğrafseverler, Bornova’daki yaşamı nasıl algıladıklarını fotoğraf aracılığı ile ifade edecek. Yaratıcı düşünceyi geliştirilerek fotoğraf sanatına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yarışma 15 yaşını doldurmuş, herkese açık.

Dereceye giren fotoğraflar sergilenecek

Hayatın içinden çekilen karelerin öne çıkacağı yarışmaya katılım için, @yasaruniv ve @bornovabld Instagram hesaplarının takip edilmesi ve #yasaruniversitesi  #bornovabizimevimiz hashtag’lerinin yazılması gerekiyor. Katılımcılar sadece kendi çektikleri  fotoğrafları yarışmaya katılabilecek. Jüri üyelerinin yapacağı değerlendirme sonunda sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü’nde sergilenecek.

12 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya katılmak isyen fotoğrafseverler www.bornova.bel.tr  ile www.yasar.edu.tr internet adreslerinden yarışma koşulları hakkında detaylı bilgi alabilecek.

Yarışma ödülleri:

Birincilik Ödülü:  Sony A6300 16-50 KİT Aynasız dijital fotoğraf makinası

İkincilik Ödülü: LG G5 Akıllı cep telefonu

Üçüncülük Ödülü: GO PRO HERO 4

Mansiyon Ödülü: Fuji Film Instax Mini 8 Kamera