Yılın Basın Fotoğrafları Sergisi Yaşar’da

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) tarafından bu yıl 30’uncusu düzenlenen “TFMD Yılın Basın Fotoğrafları 2015” ödüllü fotoğrafları sergisi İzmir’de Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü Fuaye Alanında düzenlenen törenle açıldı. 18-25 Aralık tarihleri arasında açık kalacak sergide geçtiğimiz yıla damga vuran ve ödül alan 8 kategoriden toplam 32 fotoğraf yer alıyor.

YSR TFMD Sergi (6)

3 BİN 716 FOTOĞRAF ARASINDAN SEÇİLDİ

Kuruluşundan bu yana, TFMD’nin gerçekleştirdiği en önemli etkinlikler arasında yer alan ve Türkiye’de basın fotoğrafçılığı alanında en saygın yarışma sayılan Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da haber, günlük yaşam, siyaset, çevre, portre, spor ve foto-röportaj olmak üzere toplam 8 kategoride ödüller verildi.

YSR TFMD Sergi (2)

Bu yıl 30’uncusu gerçekleştirilen yarışmaya katılan 3 bin 716 fotoğraf, aralarında usta foto muhabiri Coşkun Aral ve Reuters Türkiye Temsilcisi Murad Sezer’in de bulunduğu 13 uluslararası saygın foto muhabiri tarafından değerlendirildi. ‘Yılın Basın Fotoğrafı’ ödülünü ise AFP foto muhabiri Bülent Kılıç, Soma’da yaşanan maden kazasında çektiği kare ile aldı.

YSR TFMD Sergi (1)

40 FARKLI NOKTADA SERGİLENİYOR

Türkiye turuna bu yıl 8 Ekim’de başlayan Yılın Basın Fotoğrafları Sergisi her yıl yaklaşık 40 farklı noktada sergileniyor. Serginin İzmir turu ise Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü ile TFMD İzmir Şubesi işbirliği ile gerçekleştirildi. Serginin açılışına Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cemali Dinçer, İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ümit Atabek, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Basın-Yayın Enformasyon İl Müdürü Deniz Dev, TGS İzmir Şube Başkanı Halil Hüner, TFMD Ege Bölge Temsilcisi Kadir Kemaloğlu, İzmirli gazeteciler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Sergi 25 Aralık’a kadar açık kalacak.

YSR TFMD Sergi (3)