Notalarla gelen saygın ödül

Müzik öğrencileri Türkiye’nin gururu oldu

Genç müzisyenlere uluslararası ödül

Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencileri Gizem Yaylacık ve Buse Ersöz, “22. Uluslararası Flutissimo Flüt Festivali” kapsamında düzenlenen yarışmada birincilik kazandı. Öğrenciler, ödüllerini Fransa’nın Nice şehrinde düzenlenen törende aldı.

Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri Gizem Yaylacık ve Buse Ersöz, ikili olarak katıldıkları “22. Uluslararası Flutissimo Flüt Festivali” kapsamında gerçekleşen flüt yarışmasında kendi yaş gruplarında  birinci oldu. Fransa’da 2002 yılında kurulan A Traverse la Flute Derneği’nin her sene düzenlediği yarışma, “Flüt Ensemble” kategorisinde 6-32 yaş arasındaki genç sanatçıları bir araya getirdi.

Fotoğraftakiler:
Soldan sağa-Gizem Yaylacık-Tuğçe Gökdemir-Buse Ersöz

TÜRKİYE’Yİ BAŞARIYLA TEMSİL ETTİLER

Yarışmanın jürisi, dernek kurucusu Nice Devlet Konservatuvarı ve Üniversitesi flüt eğitmeni Sibel Kumru Pensel’in yanı sıra Türkiye, Almanya, Çin ve İtalya’dan gelen seçkin müzisyenlerden oluştu. Türkiye’yi başarıyla temsil eden öğrenciler, Fransa’nın Nice kentinde düzenlenen törende ödüllerini aldı.

Gizem Yaylacık ve Buse Ersöz, Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü’nde flüt eğitimi aldıkları Dr. Öğretim Görevlisi Tuğçe Gökdemir’e teşekkür ederek ileride de uluslararası yarışmalarda aldıkları ödüllerle Türkiye’yi temsil etmek