Genç tasarımcılar tüm ödülleri aldı

Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri, bir mobilya firması tarafından üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarım bölümlerinde okuyan öğrenciler için düzenlenen “Ofis Mobilyaları Tasarım Yarışması”nda tüm ödülleri kazandı. Yarışmada, Filiz Boyraz birinciliği, Ceren Dil ikinciliği, Müge Memiş ve Yiğit Ağaner’den oluşan ekip de üçüncülüğü elde etti.

 

Geleceğin iç mimar ve mimarlarını, endüstri ürünleri tasarımcılarını ofis mobilyaları tasarımına yönlendirmek ve ofis mobilyaları tasarımında, yaratıcı tasarım çözümlerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen Seras Ofis Mobilyaları Tasarım Yarışmasına, Türkiye’nin çeşitli illerindeki üniversitelerden birçok başvuru geldi. Ofis mobilyası olarak kullanılabilecek, rahat, özgün yeni nesil tasarımların uygulanabilir olması da değerlendirildi. Yarışmada, Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri, tüm ödülleri kazanmayı başardı. Mobilya tasarım dersi kapsamında birçok projeye imza atan ve daha önce de bu alanda çeşitli ödüller kazanan Yaşarlı öğrencilerden Filiz Boyraz birinciliği, Ceren Dil ikinciliği, Müge Memiş ve Yiğit Ağaner de üçüncülüğü elde etti.

ULUSLARARASI FUARLARDA SERGİLENECEK

Birinci Filiz Boyraz Milano Mobilya Fuarına katılım hakkı ve İstanbul Mobilya Fuarında tasarımın sergilenmesi, ikinci Ceren Dil ve ekip arkadaşı Aykut Çor 2018 Köln Mobilya Fuarına katılım hakkı ve İstanbul Mobilya Fuarında tasarımın sergilenmesi, üçüncü Müge Memiş ve Yiğit Ağaner de 3D max, Autocad vb. programların eğitimi ile İstanbul Mobilya Fuarında tasarımın sergilenmesi ödüllerini kazandı.

Fotoğraftakiler:(Soldan sağa) Filiz Boyraz – Ceren Dil – Müge Memiş – Yiğit Ağaner

ÖĞRENDİKLERİNİ UYGULUYORLAR

Öğrencilerinin tasarladıkları ofis mobilyaları ile tüm ödülleri kazanmalarından memnuniyet duyduklarını ifade eden Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Zeynep Tuna Ultav, “Öğrencilerimizle ofis ve ev için ders kapsamımızda her dönem farklı temalarla mobilya tasarımları yapıyoruz. Öğrendiklerinin uygulamada da başarılı örneklerinin ortaya çıkması ve ödül kazanmaları gurur verici” dedi.