Öğrencilerden Örnek Davranış

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri Furkan Şahin ve Kıvılcım Yavuz, COVİD – 19 salgını ile mücadelede eden sağlık çalışanlarına destek olmak için sahip oldukları 3 boyutlu yazıcılar ile koruyucu siperlik üretiyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID – 19 salgını ile gece gündüz canları pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarına bir destek de Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 3. sınıf öğrencileri Furkan Şahin ve Kıvılcım Yavuz’dan geldi.

YÜZLERCE SİPERLİK ÜRETTİLER

Yaşar Üniversitesi Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin 3 boyutlu yazıcılarla yüz siperliği üretmesinden etkilendiklerini ifade eden Furkan Şahin ve Kıvılcım Yavuz, “Okulumuzun bünyesindeki 3 boyutlu yazıcılar ile siperlik ürettiğini öğrendiğimiz zaman biz de bu sürece katılmak istedik. Mimari proje maketleri için kullandığımız 3 boyutlu yazıcılarımız ile siperlik üretimine başladık. Bu süreci hem ailelerimiz hem de mezunu olduğumuz Bornova Yıldırım Beyazıt İlkokulu’ndaki öğretmenlerimiz destekledi. Aldığımız bu anlamlı destek sayesinde bugüne kadar 700’e yakın siperliği üretmeyi ve birçok sağlık kurumuna ulaştırmayı başardık” dedi.

Siperlik üretiminin yanında sağlık çalışanları için çeşitli filtre aparatları üretip teslim ettiklerini de dile getiren Şahin ve Yavuz, “COVİD – 19’un yarattığı bu olağanüstü durum ortadan kalkacağı zamana kadar siperlik üretimine devam etmeyi hedefliyoruz. Bu tip maskeleri imal ederek sağlık çalışanlarımızın korona virüsten korunmalarına yardımcı olduğumuz için mutluluk duyuyoruz. Bizler için canlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarına destek olmak için sabah akşam çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. ​