Yelkende Ege’nin gururu oldular

Kurulduğu 2010 yılından bu yana ulusal ve uluslararası yarışlarda onlarca kupa kazanan Yaşar Üniversitesi Yelken Topluluğu, bu yıl Marmaris’te 10’uncusu düzenlenen Campus Cup yelkenli yarışlarında başarılarına yenilerini ekledi.

Geçen hafta sonu, Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından düzenlenen ve iki gün süren 10’uncu Campus Cup yelkenli yarışları, üniversiteli yelkencileri bir araya getirdi. Marmaris Körfezi’nde yapılan ve sadece üniversite öğrencilerinin katıldığı yarışlarda, 26 üniversiteden 38 takımda 450 yelkenci mücadele etti. Geçen yıllara oranla artan tekne sayısı, ekiplerin gün geçtikçe artan performansıyla birleşince keyifli anlar yaşandı. Organizasyonda iki gün boyunca yarışlar gerçekleştirildi. Rüzgarı kullanarak rakiplerini geçmeye çalışan ekipler 6 sınıfta mücadele etti. Güney-Güneydoğu yönlü rüzgar her iki günde de 10-20 knot arasında bir güçle esince, Cumartesi günü koy içinde orsa-pupa rotalı üç şamandıra yarışı yapıldı. İkinci gün de yine koy içinde MIYC’ın klasik üçgen rotasında yapılan tek yarışla Campus Cup noktalandı.

Takım liderliğini Haktan Taş’ın yaptığı Yaşar Üniversitesi Yelken Takımı, IRC-1 sınıfında ikinci, genel klasmanda da üçüncü olmayı başardı. Kurulduğu 2010 yılından bu yana ulusal ve uluslararası yarışlarda onlarca kupa kazanan Yaşar Üniversitesi Yelken Takımı, Ege Bölgesi’nden derece alan tek takım oldu. Haktan Taş, sezona kupalarla başlamanın kendileri için büyük bir motivasyon oluşturduğunu dile getirdi.