Yaşarın Sultanları yenilmezlik serisini 35 maça çıkardı

Son üç yılın Üniversiteler Spor Ligi (ÜNİLİG) şampiyonu Yaşar Üniversitesi Bayan Voleybol Takımı, bu yıla da şampiyonluk parolasıyla başladı. Yaşarın Sultanları, Aydın’da yapılan grup maçlarında tüm rakiplerini 3-0’la geçerek yenilmezlik serisini 35 maça çıkardı.

Son üç yılın şampiyonu, oynadığı tüm maçları kazanan ve bu sürede çıktığı 32 maçta yalnızca 4 set kaybeden Yaşar Üniversitesi Voleybol Takımı, bu yıla da hızlı bir başlangıç yaptı. 06 – 08 Aralık 2016 tarihleri arasında Aydın Efeler Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen grup eleme maçlarında, Yaşarlı kızlar, mükemmel bir performansla Manisa Celal Bayar, Isparta Süleyman Demirel ve Denizli Pamukkale üniversitelerini 3-0’lık skorlarla geçerek gruptan birinci çıkıp üst tura yükselmeye hak kazandı. Yenilmezlik serisini dördüncü yılın başında da sürdüren Yaşarlı kızlar, kendi rekorlarını da 35 maça çıkarmış oldu.

ysr-voleybol

Maçtan sonra büyük sevinç yaşayan Yaşar Üniversitesinin antrenörü Bora Lale, “Çok kaliteli ve uzun süredir birbirleriyle oynamaya, başarıya ve kazanmaya alışmış bir takımımız var. Aramıza yeni katılan oyuncularımız da bu ritme kısa sürede uyum sağladı. Üç rakibimiz de güçlü ekiplerdi ve güzel mücadeleler sergilendi. İlk etabı başarıyla geçtik. Bu iş bir ekip işi ve biz dördüncü şampiyonluğu da İzmir’e getirmek istiyoruz” dedi.

Takım kaptanı Büşra Göral da bu yıl da şampiyonluk kupasını kazanmak istediklerini belirterek, “Üç yıl üst üste şampiyonluk yaşayan bir takımın kaptanı olmak çok güzel bir duygu. Hedefimiz yenilmezlik serimizi sürdürerek Mayıs ayında yine şampiyon olmak” diye konuştu.