Yaşar Üniversiteli Sporcular Başarıya Abone

İpek Öztosun- Gültigin Er

Triatlondan yüzmeye, atletizmden rüzgar sörfüne, kazandıkları başarılarla, gerçekleştirdikleri ilklerle ve kırdıkları rekorlarla Yaşar Üniversitesi öğrencisi sporcular, ülkemiz sporunun ve İzmir’in gururu olmaya devam ediyor. Yaşar Üniversitesi öğrencisi sporcular, geçtiğimiz hafta da Balkan Şampiyonluğundan Türkiye rekorlarına kadar birçok dereceye imza attı.

BALKANLARI FETHETTİLER

Bulgaristan’ın Resu kentinde düzenlenen, ETU Triatlon Balkan Şampiyonasına Yaşar Üniversitesi öğrencileri triatletler damga vurdu. Elit kadınlar kategorisinde yarışan Yaşar Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi İpek Öztosun Balkan Şampiyonu, Elit Erkekler kategorisinde ise yarışan İşletme Bölümü öğrencisi Gültigin Er ise üçüncü oldu. Öztosun, bu derecesiyle 3. kez Balkan Şampiyonluğunu kazanırken bir diğer Yaşar Üniversiteli triatlet Ece Bakıcı ise başka sporcu yerine kendisine yanlış verilen süre cezasına rağmen 4. olmayı başardı. Bunun yanı sıra İpek Öztosun – Gültigin Er – Esra Nur Gökçek ve Oktay Arıkan’dan oluşan Türkiye Bayrak Takımı da Balkan ikincisi oldu.

İpek Öztosun- Gültigin Er

2 TÜRKİYE REKORU, 5 ALTIN 1 GÜMÜŞ MADALYA

Emre Sakçı- Berk Özkul

Yaşar Üniversitesinin milli yüzücü öğrencileri Emre Sakçı ve Berk Özkul, Türkiye Bireysel Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım Seçmesinde toplamda 5 altın 1 gümüş madalya kazandı. Yüzmede dünya rekoru kıran ilk Türk yüzücü olan Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Emre Sakçı 50 ve 100 metre kurbağalamada altın madalya kazanıp Türkiye rekoru kırarken yine rekorları kendisine ait olan 50 ve 100 metre serbestte de altın madalya kazanmayı başardı. Sakçı, bu ay sonunda Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yapılacak Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek. Bugüne kadar çeşitli yaş guruplarında birçok Türkiye rekoru ve uluslararası dereceleri bulunan Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü öğrencisi Berk Özkul ise 100 metre kelebekte altın, 50 metre kelebekte ise gümüş madalya kazandı.

 ALAÇATI’DA FULYA BİRİNCİ

Fulya Ünlü

Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü öğrencisi 4 yıl üst üste PWA Dünya Gençler Şampiyonu Fulya Ünlü, Türkiye Yelken Federasyonu ve Çeşme Belediyesinin katkıları ile düzenlenen Alaçatı Sörf Şenliğinde, Kadınlar kategorisinde birinciliği kazandı. Dört kategoride gerçekleştirilen yarışlarda, Çağla Kubat Diaz ikinci, Deniz Demirasal ise üçüncü oldu. Kupayı babası Mehmet Ünlü’nün elinden alan Fulya Ünlü, “Rüzgar gerçekten çok güzeldi ve çok keyifli yarışlar ortaya çıktı. Toplam yedi yarış yaptık. Kadınlar yarışımız çok çekişmeli ve heyecanlı geçti. Yarışları birinci olarak bitirdiğim için mutluyum” dedi.

BERFE’DEN 3 MADALYA

Berfe Sancak

Balkan ikincisi, Türkiye rekortmeni Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi milli atlet Berfe Sancak da kulübü Bursa Büyükşehir Belediyesi adına katıldığı Turkcell Türkiye Atletizm Süper Liginin Bursa’daki final yarışlarında 100 ile 200 metrede ve 4X400 bayrak yarışında bronz madalya kazandı. Sancak’ın kulübü, sezonu 3. sırada tamamladı. Berfe Sancak, bu yarışmada alıdğı sonuçlarla Milli Takıma da seçildi. Sancak, bu hafta sonu Sırbistan’da yapılacak Balkan Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.