Yaşar 5 takımla Ünilig finallerinde

 Yaşar Üniversitesi, 29 Nisan – 6 Mayıs tarihlerinde Muğla’da gerçekleştirilecek Üniversiteler Spor Ligi (Ünilig) finallerinde, 5 takımıyla yer almaya hak kazandı. Yaşar Üniversitesi’nin, erkek ve bayan basketbol, bayan voleybol ile erkek ve bayan tenis takımları şampiyonluk için 8’li finallerde mücadele edecek.

Finaller 29 Nisan – 6 Mayıs tarihlerinde Muğla ve ilçelerinde gerçekleşirken bin 500’ün üzerinde sporcu, takımlarıyla birlikte altın madalyaya ulaşmak için ter dökecek. Yaşar Üniversitesi de 5 dalda, 8’li finallere katılmaya hak kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Son iki yılın namağlup Ünilig Şampiyonu Yaşar Üniversitesi Bayan Voleybol takımı, bu yıl da finallere gitmek için oynadığı tüm maçları kazanıp namağlup olarak üç yıl üst üste şampiyonluk hedefine emin adımlarla yürüyor.

 5 takımın kaptanları, finaller öncesinde şampiyonluk sözü verdi. Soldan sağa: Büşra Göral(voleybol), Onur Kentli (basketbol), Orkun Büyükmete (tenis), Melis Buluktimur (basketbol), Beste Aldemir (tenis)
5 takımın kaptanları, finaller öncesinde şampiyonluk sözü verdi.
Soldan sağa: Büşra Göral(voleybol), Onur Kentli (basketbol), Orkun Büyükmete (tenis), Melis Buluktimur (basketbol), Beste Aldemir (tenis)

Bir önceki yılın şampiyonu Erkek Basketbol takımı da 50 takımın katıldığı elemelerde 16 maçın 13’ünü kazanarak Ünilig finallerine katılma hakkı elde etti. Takımda tek hedef, bir yıl ara verdikleri şampiyonluğu yeniden  İzmir’e kazandırmak. Geçen yıl kurulan ve bu yıl ilk kez Ünilig’de yer alan Bayan Basketbol takımı da elemelerde çıktıkları 6 maçın 4’ünü kazanarak, finallere katılma hakkı elde etti. Takımın hedefi ilk yılda şampiyonluğu kazanmak. Erkek ve bayan tenis takımları da elemelerde çıktıkları tüm maçları set vermeden kazanarak finallere katılma hakkı elde etti. Yaşar Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Müdürü Barış Şeref, geçen yıl, takım sporlarının yanı sıra satranç, triatlon ve atletizm gibi bireysel sporlarda da şampiyonluklar kazandıklarını hatırlatarak bu yıl da hedeflerinin İzmir’e yeni kupalar kazandırmak olduğunu söyledi.