Cankut’tan çifte şampiyonluk

Hatay’ın Arsuz ilçesinde, geçtiğimiz hafta yapılan Türkiye Hızlı ve Yıldırım Satranç Şampiyonasına, Yaşar Üniversitesi öğrencisi Cankut Emiroğlu damga vurdu. Emiroğlu, hem Türkiye Yıldırım Satranç Şampiyonu hem de Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonu olmayı başardı.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından, Arsuz Belediyesinin katkılarıyla dördüncü kez ilçede düzenlenen ve dört gün süren 2017 Türkiye Hızlı ve Yıldırım Satranç Şampiyonası kıyasıya mücadelenin ardından önceki gün sona erdi. Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi ve İzmir Büyükşehir Belediyespor sporcusu Cankut Emiroğlu, yenilgisiz olarak iki şampiyonluğu da kazanmayı başardı. İlk etapta, 17 ilden 71 sporcunun katıldığı Türkiye Yıldırım Satranç Şampiyonasında oynadığı 9 maçtan da yenilgisiz ayrılan FİDE Ustası Emiroglu, 8,5 puanla birinci oldu.

YENİLGİSİZ TAMAMLADI

18 ilden toplam 62 sporcunun katılımıyla düzenlenen Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonasında da yine 9 maçı yenilgisiz tamamlayan Cankut Emiroğlu, 8 puanla birinci oldu. Emiroğlu, bu derecesiyle, bugüne kadar 6 kez Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonluğu kazanma başarısını da göstermiş oldu.

Cankut Emiroğlu, ödülünü Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban’dan aldı.