Kuruluş yıldönümüne özel konser

Yaşar Üniversitesi Senfoni Orkestrası’ndan müzik ziyafeti

Yaşar Üniversitesi Senfoni Orkestrası, kuruluş yıldönümü konserinde İzmirli sanatseverlerle buluştu. Orkestra, sanatçı Tolga Kulak’ın seslendirdiği Vivaldi’nin “Dört Mevsim” keman konçertolarıyla müzik ziyafeti sundu.

Tolga Kulak

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki konserde, müzik yoluyla mevsimlerin ve doğa olaylarının anlatıldığı Vivaldi’nin en sık seslendirilen eseri  büyük beğeniyle dinlendi.

Yaşar Üniversitesi Senfoni Orkestrası ekibinde; birinci kemanda Berk Başaran, Çağatay Seçkin ve Ezgi Kaya, ikinci kemanda Beste Hesapçıoğlu, Franzi Gula ve Maral Rostamkhani, viyolada Pınar Dinçer ve Alaz Yaşıl, çelloda Serdar Mamaç ve Adasu Akın, kontrabassta Bora Çamoğlu, klavsende ise Beste Tanağardıgil yer aldı.

Kuruluş yıldönümüne özel düzenlenen konsere; İzmir Valisi Dr.Süleyman Elban, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Naciye Gökçen Kaya, Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı Başkanı ve Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Levent Kandiller, Yaşar Holding İcra Başkanı Dr.Mehmet Aktaş ile sanatseveerler katıldı.

KURULUŞ YILDÖNÜMÜ GURURU

Prof.Dr.Levent Kandiller-Yaşar Üniversitesi Rektörü

 Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Levent Kandiller, “Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası; kurucumuz, ebedi onursal başkanımız Sayın Selçuk Yaşar’ın teşvikleriyle 2006 yılında kuruldu. 2019 yılından itibaren ise senfoni orkestrası halini aldı. Bu vesile ile spora, kültüre ve eğitime destek veren duayen iş adamı Sayın Selçuk Yaşar’ı saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Çoğunluğunu müzik bölümü öğretim üyeleri, yüksek lisans öğrencileri ve sanatta yeterlilik öğrencilerinden oluşan orkestramız bu salonda dünyaca ünlü sanatçılara eşlik ederek pek çok konser verdi.  Üniversite olarak 23’üncü yaşımıza bastık. Bizim için önemli bu konseri onurlandırdığınız için teşekkür ediyorum” dedi.