Yaşar tercihlerde zirvede

Yaşar Üniversitesi, bu yıl, Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversitesi olma başarısını gösterdi. Üniversite adaylarının günlerdir büyük bir merakla beklediği tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Yaşar Üniversitesi, ÖSYM verilerine göre, Türkiye’de yüzde 100 yerleştirme oranı ve bin 460 yeni öğrencisiyle en çok tercih edilen vakıf üniversitesi oldu.

Yaşar Üniversitesi , bu yıl, Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversitesi olma başarısını gösterdi.  Yaşar Üniversitesi, Türkiye genelinde vakıf üniversiteleri arasında lisansta ve ön lisansta yüzde 100 tercih oranına ulaştı. Yaşar Üniversitesi’ni Türkiye’nin 53 ilinden öğrenci tercih etti. Bin 460 öğrenci arasında 990’ı ise ilk 5 tercihine Yaşar’ı yazarak kazandı.

Yaşar Üniversitesi, ÖSYM verilerine göre, Türkiye’de yüzde 100 yerleştirme oranı ve  bin 460 yeni öğrencisiyle en çok tercih edilen vakıf üniversitesi oldu.
Yaşar Üniversitesi, ÖSYM verilerine göre, Türkiye’de yüzde 100 yerleştirme oranı ve bin 460 yeni öğrencisiyle en çok tercih edilen vakıf üniversitesi oldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nden aldığı uluslararası CEA Akreditasyonu ile dünyada ilk 100 üniversite arasına giren ve Avrupa Birliği’nce “En Cazip 20 Üniversite” arasında gösterilen Yaşar Üniversitesi’ni tercih eden öğrenciler ile velilerin gösterdikleri ilgiye teşekkür eden yetkililer, “Adaylar, Yaşar Üniversitesi’ni, başarılarını ve güçlü akademik kadrosunu da göz önüne alarak tercih ettiler. Yeni bölümler, yeni gereksinimler ve toplumdaki geleceğe ilişkin eğilimleri saptayarak yol haritası izliyoruz. Dünyanın dört bir yanından alanında uzman akademisyenleri bir araya getirerek öğrencilerimizin sadece okuldaki eğitimleri ile değil, meslek yaşamlarında da başarıyla yollarına devam etmelerini destekliyoruz’’ dedi.

52 ÖĞRENCİDEN 6 BİN ÖĞRENCİYE

2001 yılında 52 öğrenciyle eğitim hayatına başlayan Yaşar Üniversitesi’ni, yüzde 100 tercih oranına ulaştığı bu yıl, lisansta bin 115, ön lisansta 345 olmak üzere toplam bin 460 öğrenci tercih etti. Yaşar Üniversitesi’nin, bugün 6 bini aşkın öğrencisiyle, yükseköğrenime devam ettiğini belirten Rektör Prof. Dr. Murat Barkan, hedeflerinin uluslararası bir kent üniversitesi olmak olduğunu söyledi.

Yaşar Üniversitesi’ni Türkiye’nin 50 ilinden öğrenci tercih etti. Bin 460 öğrenci arasında 990’ı ise ilk 5 tercihine Yaşar’ı yazarak kazandı.
Yaşar Üniversitesi’ni Türkiye’nin 53 ilinden öğrenci tercih etti. Bin 460 öğrenci arasında 990’ı ise ilk 5 tercihine Yaşar’ı yazarak kazandı.

Öğrencilerine akademik kadro itibariyle de en iyiyi sunmayı hedeflediklerini ve bunun için yapılan kurumsal stratejik plana uygun çalışmalar sergilediklerini belirten Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan, “Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversitesi, 53 ilden öğrencinin seçimi, yüzde 100 tercih oranına ulaşmak, gurur verici. 60 bin metrekare alana ulaşan Selçuk Yaşar Kampüsü’nde öğrenci başına düşen 10 metrekare alan ile uluslararası standartlarda eğitim veriyoruz. Akademik kadromuzun yüzde 9 gibi önemli bir oranı da uluslararası akademisyenlerden oluşuyor. Son rakamlara göre uluslararası tam zamanlı öğrenci, Erasmus Değişim Programı öğrencileri ve öğretim üyeleri olarak 60 ülke temsil ediliyor. Üniversitemiz bünyesinde bir Uluslararası Öğrenci Kulübü kuruldu. Bu kulüp Türk öğrencilerimiz ve uluslararası öğrencilerimiz arasındaki bağları kuvvetlendiren çalışmalara imza attı. Ayrıca, 13 Avrupa Üniversitesi’nden 114 Erasmus Değişim Programı öğrencisi şu an Yaşar Üniversitesi’nde eğitim görüyor” dedi.