İzmir’de Van’a sevgi TIR’ı

Yaşar Üniversitesi Öğrenci Konseyi ağır kış şartları altında yaşayan Vanlı vatandaşlar için yardım kampanyası düzenledi.

van (1)

Öğrencilerin ve üniversite çalışanlarının seferber olduğu kampanya için giyecekten gıdaya tam 373 kolilik yardım toplandı. Yardımları İzmir’den 1.747 kilometre ötedeki Van’a ulaştırılmak üzere yola çıkan öğrenciler Selçuk Yaşar Kampüsü’nden hareket etti.

van (3)

 İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÖĞRENCİLER ULAŞTIRACAK

Yaşar Üniversitesi ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrenci konseylerinin işbirliği ile düzenlenen yardım kampanyasına Bornova Belediyesi de tam destek verdi.

van (2)
Yaşarlı öğrenciler yardım malzemelerinin bulunduğu kolileri elleriyle taşıdılar.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından belirlenen ihtiyaç listesi sonrası battaniyeden kışlık kıyafetlere, bakliyattan temizlik malzemelerine kadar pek çok yardımın toplandığını belirten Yaşar Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Ali İhsan Özdemir, “Ağır kış şartları altında yaşayan Vanlı vatandaşlarımız için bir yardım kampanyası başlatmak istedik. 2 hafta süreyle tüm bölüm öğrencileri ve üniversite çalışanlarından gelen çeşitli yardımları topladık. Bornova Belediyesi ise bize toplanan yardımları ulaştırma konusunda destek sağladı. Yaşar Üniversitesi öğrenci konseyinde yer alan arkadaşlarımla birlikte yola çıkıyoruz. Vanlı kardeşlerimizin yaşadığı koşulları bizzat yerinde görerek yardımları kendilerine ulaştıracağız. Böylece daha rahat bir kış geçirmelerine destek vermiş olacağız” dedi. Öğrencileri Selçuk Yaşar Kampüsü’nden  Rektör Prof. Dr. Murat Barkan uğurladı.