Yılın Genç Grafik Tasarımcısı seçildi

Mor ve Ötesi’ne albüm tasarladı, ödüle doymadı

Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu Ataberk Akalın, Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu tarafından ‘Yılın Genç Grafik Tasarımcısı’ seçildi. Mor ve Ötesi müzik grubunun “Sirenler” albümü için yaptığı tasarımıyla ‘En İyi Albüm Kapağı Tasarımı Ödülü’nü kazanan Akalın, Kristal Elma Ödül Töreni’nde de farklı tasarım ve reklam işleriyle 14 dalda bronz ve gümüş ödül kazandı.

Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu Ataberk Akalın, Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu tarafından 1981 yılından bu yana düzenlenen 41. Grafik Tasarım Ödülleri’nde ‘Yılın Genç Grafik Tasarımcısı’ seçildi. Ünlü Mor ve Ötesi müzik grubunun “Sirenler” albümü için yaptığı  tasarımıyla aynı ödül töreninde ‘En İyi Albüm Kapağı Tasarımı Ödülü’ne de layık görülen Akalın, Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenen 34. Kristal Elma Ödül Töreni’nde ise farklı tasarım ve reklam işleriyle 14 dalda bronz ve gümüş ödül kazandı.

40’DAN FAZLA ÖDÜLÜ VAR

 Şimdiye kadar 40’tan fazla ödüle sahip olan Akalın, 2019 yılında Cannes Young Lions yarışmasında reklam filmi kategorisinde Altın Aslan kazanarak Fransa’daki ödül törenine katılmıştı. Akalın aynı yıl Mediacat’te yayınlanan ‘30 yaş altı 30’ listesine girdi. İstanbul’da bir reklam ajansında kıdemli sanat yönetmeni olarak görev yapan Akalın, “Sirenler’in tasarım ve üretim süreci için uzunca bir süre boyunca eşi benzeri görülmemiş bir emek harcandı. Güzel ödüllerle taçlandığını görmek benim adıma çok gurur verici.” dedi.