Sporda gururlandıran öğrencilere ödülStudents’ success in sports awarded

İzmir’e, çeşitli dallarda uluslararası ve ulusal alanda birçok şampiyonluklarla dereceler kazandıran Yaşar Üniversitesi sporcusu öğrenciler, üniversite tarafından ödüllendirildi. 12 farklı dalda birçoğu milli takımlarda olan, 38 kadın ve 99 erkek toplam 137 sporcuyla mücadele eden Yaşar Üniversitesi, 9 dalda 22 madalya ve kupa kazanan sporcularıyla düzenlenen törende bir araya geldi.

Selçuk Yaşar Kampusu Konferans Salonunda düzenlenen törende, basketbol, voleybol, yüzme, Amerikan futbolu, triatlon, satranç, rüzgar sörfü, tenis, okçuluk, hentbol, yelken branşlarında mücadele eden sporcu ve antrenörlerine plaketleri verildi. Törene,  Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili İdil Yiğitbaşı, Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer, Bornova Belediye Başkanvekili Mustafa Akkaya ile  akademisyenler ve sporcuların aileleri katıldı.

SPOR KÜLTÜRÜ

Üniversitenin bir spor ve sanat kültürünün bulunduğunu vurgulayan Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, başarılı sporcuları kutlayarak, “Özgüvenli, sosyal sorumluluk bilincine sahip, kendisine, ailesine ve ülkesine yararlı bireylersiniz. Sizlerle bugün olduğu gibi gelecekte de hep gurur duyacağız ve başarılarınızla mutlu olacağız. Bize yaşattığınız kıvanç, mutluluk ve gurur ile sizler bizim tartışmasız şampiyonlarımızsınız. Hepinizi şahsım ve okulumuz adına yürekten kutluyorum, başarılarınızın artarak devamını diliyorum” dedi.

HEM İZMİR’İN HEM TÜRKİYE’NİN BAŞARISI

Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer, “Sporcularımızın başarısı hem üniversitemizin, hem kentimizin hem de ülkemizin başarısı. Birçok sporcumuz milli formayla bireysel ya da takım sporlarında ülkemizi temsil ediyor. Hepsini tebrik ediyorum ama en büyük takdiri, onları hem akademik hem sportif alanda her zaman destekleyen aileleri hak ediyor” diye konuştu.

KAZANILAN DERECELER

Üniversiteler Spor Liginde, kadın voleybol takımı son 5 yılda 3 şampiyonluk bir ikincilik, erkek basketbolda 3 şampiyonluk bir üçüncülük kazanan Yaşar Üniversitesi, yüzmede, atletizmde, triatlonda, yelkende, okçulukta, rüzgar sörfünde hem üniversiteler arası hem de bireysel yarışmalarda birincilikler ve dereceler elde etti. Amerikan Futbol Takımı da bu yıl 1. Lig’de ikinci olarak Süper Ligde mücadele etmeye hak kazandı. Üniversitenin, aralarında dünya rekortmenlerinin de bulunduğu 20’yi aşkın sporcusu, milli takımlarda ve bireysel yarışlarında da şampiyonluklar kazandı.

SPORCU ÖDÜLLERİ TÖRENİ

 

 

 Student athletes of Yaşar University were awarded for their international and national success and championships in various branches of sports, which they have brought to İzmir proudly. Represented by a number of 137 athletes including 38 female and 99 male athletes -most of whom are athletes in national teams- in 12 different branches, Yaşar University organized an award ceremony for its athletes who won 22 medals and trophies in 9 branches.

During the award ceremony held at the Main Conference Hall on the Selçuk Yaşar Campus, athletes and trainers of different branches including basketball, volleyball, swimming, American football, triathlon, chess, windsurfing, tennis, archery, handball and sailing were presented their awards.

Ahmet Yiğitbaşı, President of the Board of Trustees, congratulated the athletes, and emphasized that there exists a culture of sports and arts. Yaşar University Rector Prof. Cemali Dinçer also noted, “All these achievements are a success both for our city and for our country.”

THE RANKINGS

In University Sports League, the women’s volleyball team has won three championships and was ranked second once in the last five years while the men’s basketball team has won three championships and was ranked third once. Yaşar University athletes have also been successful as individual athletes and as teams in other sports branches that include swimming, athletics, triathlon, sailing, archery and windsurfing.  Yaşar University American Football Team has been ranked second in this year’s 1st League, and qualified for Super League. There are also many other championships won by the university’s over 20 athletes as individual or national team athletes. Among these athletes are also university athletes who broke world records.