Şampiyonluk Yaşar’ın
5 Mayıs 2016Paylaş

Şampiyonluk Yaşar’ın

 Yaşarlı basketbolcular Türkiye şampiyonu

 Yaşar Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı, Üniversiteler Spor Ligi (Ünilig) finalinde, rakibi Gaziantep Zirve Üniversitesi’ni mağlup etmeyi başararak şampiyon oldu. Yaşarlı basketbolcular, 50 takımın mücadele ettiği Ünilig’deki şampiyonluk sayısını ikiye çıkarmayı başardı.

YSR sampiyon (2)

Bir önceki yılın şampiyonu Yaşar Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı, Muğla’nın Fethiye ilçesinde yapılan 8’li finallere de hızlı başladı. Guruptan çıkan Yaşarlı basketbolcular, yarı final maçında Beykent Üniversitesi’ni mağlup ederek finale kaldı. Zirve Üniversitesi karşısında, final maçına iyi başlayan taraf Yaşar Üniversitesi oldu. Hızlı hücumlarla skor üreten Yaşar Üniversitesi, birinci periyottan 22-10 önde ayrıldı. İzmir ekibi, ilk devre sonunda soyunma odasına 41-27 önde gitti. Üçüncü çeyrekte dış atışlarla bulduğu sayılarla farkı artıran Yaşar Üniversitesi periyotu 20 sayı farkla 67-47 önde bitirdi. Son çeyrekte de oyun disiplinini bırakmayan Yaşarlı basketbolcular, maçtan 88-63’lük skorla galip ayrıldı ve başarılı geçirdiği finaller etabını şampiyonlukla süsledi.

YSR sampiyon (3)

Final maçında kaydettiği 30 sayı ile galibiyette büyük rol oynayan takım kaptanı Onur Kentli de turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi.

 

Antrenör Çağlar Karabulut, “İki yıl önce bu şampiyonluk deneyimini tatmış bir ekiptik. Sporcularımızın hepsi yıllardır bir arada oynuyor ve adeta kardeş gibiler. Buraya gelirken zorlu rakiplerle oynayacağımızı biliyorduk, ancak takımım, geriye düştükleri, kaybetme adayı gösterildikleri her maçta inanılmaz bir mental sağlamlık göstererek ayakta kaldı. Onlarla gurur duyuyorum” dedi.

Kaptan Onur Kentli ise “Buraya şampiyonluk inancıyla geldik. Bireysel olarak çok yetenekli oyunculara sahibiz, ancak her zaman takım olarak mücadele ettik. Takımdaki arkadaşlık ruhu ve inanmışlıkla şampiyon olduk, çok mutluyuz” diye konuştu.