Fulya Ünlü 4’üncü kez gençler dünya şampiyonuFULYA BECOMES THE WORLD CHAMPION FOR THE FOURTH TIME

Yaşar Üniversitesi öğrencisi Göztepe sporcusu Fulya Ünlü, Profesyonel Rüzgar Sörfü Birliği (PWA) Dünya Kupası’nda dördüncü kez üst üste gençler dünya şampiyonu oldu, yine Türk sporcu Lena Erdil de genel klasmanda  dünya 2’incisi olmayı başardı.
4 – 9 Eylül arası Danimarka’da gerçekleştirilen Profesyonel Rüzgar Sörfü Birliği (PWA) Dünya Kupası’nın son ayağında genç sporcular Fulya Ünlü ve Lena Erdil Türkiye’nin gururu oldu.
Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü öğrencisi Fulya Ünlü, Türkiye’nin rüzgar cenneti Alaçatı’da, “Kurs yanmasın” diye ağabeyinin yerine 2007 yılında başladığı rüzgar sörfünde başarılarına her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyor. Üç kez üst üste “Genç bayanlar” dünya şampiyonluğunu kazanan  Fulya Ünlü, dünyanın en iyi slalom rüzgar sörfçülerini buluşturan PWA Dünya Kupası’nın Danimarka’da yapılan final yarışlarında, dördüncü şampiyonluğuna da ulaştı. Bu başarıyı elde eden ilk sporcu olan Fulya Ünlü, “ Danimarka’daki yarışlarda gençlerde üst üste dördüncü şampiyonluğu kazanmanın yanı sıra büyükler genel klasmanında 5’inci oldum. Ülkeme bu şampiyonlukla döneceğim için çok mutlu ve onurluyum” dedi.
ysr-fulya-1

Geçen ay Göztepe ile anlaşarak sözleşme imzalayan Fulya Ünlü, “Her şeyden önce bir Göztepe taraftarı olarak ayrı bir heyecanım var. İlk kez uluslararası bir yarışmada, Göztepe’nin desteğiyle yarıştım, üniversitemin ve Göztepe’nin gücünü hep arkamda hissettim” diye konuştu.
Türkiye Windsurf Ligi’nde de birinci sırada bulunan 20 yaşındaki İzmirli sporcu, amacının, gelecek yıl hem büyükler de hem de gençlerde dünya şampiyonluğunu kazanmak olduğunu söyledi.
Danimarka’daki yarışta Türk sporculardan Lena Erdil de genel klasmanda  dünya 2’inciliği kazanarak ülkemize gurur yaşattı. Ünlü ve Erdil kupa sevincini Türk Bayrağı açarak kutladı.

ysr-fulya-4

FULYA ÜNLÜ’NÜN ÖNCEKİ BAZI DERECELERİ:

-2010-2011-2012-2013 Türkiye Genç Bayan Şampiyonu

-2014 Türkiye Bayanlar Kategorisi 2.’si

-2015 Türkiye Bayanlar Kategorisi 2.’si

-2013 IFCA Dünya Genç Bayan Şampiyonu

-2014 PWA Dünya Genç Bayan Şampiyonu

-2015 PWA Dünya Genç Bayan Şampiyonu

-2015 PWA Dünya Bayanlar 4.’sü

 Fulya Ünlü, student at Yaşar University, has become the champion in the youth’s category of the Professional Windsurfing Association (PWA) World Cup for the fourth consecutive time.

Yaşar University’s international logistics management student Fulya Ünlü started windsurfing after she went to the windsurfing course to which her brother was actually supposed to go in 2007 in Turkey’s wind-heaven Alaçatı. Ünlü has been climbing the ladder of success in windsurfing ever since. Holding three consecutive world championships in “the youth women’s category”, Fulya Ünlü competed in the finals of the PWA World Cup in Denmark against the world’s best slalom windsurfers and claimed her fourth championship. The first athlete who has recorded this achievement, Fulya Ünlü stated “Alongside my fourth consecutive championship in the youth’s category in the races held in Denmark, I came in fifth in the overall slalom category. I am happy and honored to be able to return to my country together with this championship.”
Ranking first in the Turkish Windsurf League, the young athlete noted that she has set her eyes on becoming the world champion in both youth’s and adults’ categories in the next year’s races.
Lena Erdil, who also competed in the races held in Denmark, ranked second in the overall slalom category and honored Turkey. Ünlü and Erdil celebrated their achievements by unfurling Turkey’s flag.