Yeni yaşamlarına diploma ile uğurlandılar

Yaşar Üniversitesi 2016-2017 akademik yılı mezunları, Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenen coşkulu törenle diplomalarını aldı. Bu yılın üniversite birincisi  Mütercim Tercümanlık Bölümü Öğrencisi Hayri Can Savaş, yalnızca akademik açıdan değil kültürel bakımdan da vizyonunu geliştirerek mezun olmayı başardığını söyledi.

  DÜNYA STANDARTLARINDA EĞİTİM

Fakülte ,meslek yüksekokulu ve enstitülerden 1.585 öğrencinin katıldığı mezuniyet töreninde öğrencilere seslenen Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, “Dünya standartlarında ve kalitesinde bir eğitim aldınız. Bu donanım ile yolunuza emin adımlarla devam edeceksiniz. Kariyer yolculuğunuzun basamaklarını başarıyla tırmanırken ailenizin size şu ana kadar vermiş olduğu desteği hep hatırlayın. Kendinizi yetersiz ya da güçsüz hissettiğiniz zamanlarda bu sevgi ve destek sayesinde tekrar ayağa kalkıp yürüyebileceğinizi hiç unutmayın” dedi.  

Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı

TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA ÇEKİM MERKEZİ

Yaşar Üniversitesi’nin 16 yıl önce gelecek kuşaklara bilgi aktarma, araştırma yapma ve toplumsal sorumluluk anlayışı ile kurulduğunu hatırlatan Yiğitbaşı, “Üniversitemiz, öğretim elemanlarımızla idari çalışanlarımızın gayretleri ve şu an karşımda duran mezunlarımızın yoğun çabalarıyla, elde ettikleri başarılarla Türkiye’de ve dünyada çekim merkezi olan bir bilim yuvasına dönüşmüş durumda.” diye konuştu.

9 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞTIK

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M.Cemali Dinçer

Eğitim programlarının çağın gereklerine uygun olarak güncellendiğine değinen Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, “Şu an tüm ihtişamlarıyla karşımda duran mezunlarımız üniversitemize yerleştiğinde, çok değerli bir ailenin parçası oldular. Mezunlarımızın öğrencilik hayatları boyunca bu aile hem nitel hem de nicel olarak büyüdü. Üniversitemiz bu sürede çok çalışarak çeşitli yatırımları hayata geçirdi, gelişimini sürdürdü. Eğitim programlarımız çağın gereklerine uygun bir şekilde sürekli güncellendi. Bu gereksinimler doğrultusunda yeni fakülteler kuruldu, bölümler açıldı. Yaşar Üniversitesi bugün tüm eğitim faaliyetlerini, kapasitesi arttırılarak toplam kapalı alanı 70 bin metrekareye çıkarılan Selçuk Yaşar Kampüsü’nde sürdürüyor. 2016-2017 akademik yılında 31 lisans bölümü, 12 ön lisans programı, 27 yüksek lisans programı ve 8 doktora programı ile yaklaşık 9 bin öğrenci öğrenimlerine devam etti” dedi.  

Törene ayrıca Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, İtalya’nın İzmir Konsolosu Luigi Iannuzzi ile mütevelli heyeti üyeleri ve konuklar katıldı. 

Bu yılın üniversite birincisi Fen Edebiyat Fakültesi Mütercim Tercümanlık Bölümü öğrencisi Hayri Can Savaş ise diplomasını Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı’nın elinden aldı.

Üniversite birincisi Fen Edebiyat Fakültesi Mütercim Tercümanlık Bölümü öğrencisi Hayri Can Savaş, yaş kütüğüne yıldız çaktı.

 

Yaşar Üniversitesi 2016-2017 akademik yılı mezunları, Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenen törende mezuniyet heyecanı yaşadı.