Yaşarlı lojistik öğrencilerinin büyük başarısı

 Yaşarlı öğrenciler Lojistik Derneği (LODER) yarışmasında Türkiye 1’incisi oldu

 Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü öğrencileri lojistik alanındaki başarılarıyla ümit veriyor.

 “Lojistik Derneği’nin bu yıl 9’uncusunu düzenlediği Lojistik Vaka Yarışmasına katılan Yaşar Üniversitesi öğrencileri, finale kalan beş takım arasından birinci  olmaya hak kazandılar. 

  Yarışmaya,  54 farklı üniversiteden 516 öğrenci, 142 takım başvurdu. Başvuran takımlardan 36’ sı değerlendirmeye alındı. Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü öğrencileri Ahmet Uğurcan Söylemez, Funda Dinç, Nurhan Özge Sınav, Uğur Güzeller ve Endüstri Mühendisliği öğrencisi Hilmi Emre Karaarslan yarışmada dereceye girerek takımlarını önce  ilk beşe, sonra birinciliğe  taşıdı.

Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü Başkanı Prof.Dr. Ömer Baybars Tek, öğrencilerin bu yarışmada yaratıcılıklarıyla teorik bilgilerini pratik çözümler üreterek geliştirdiklerini belirtti.  Tek,  “Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz ve   başarılarından dolayı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Bu arada öğrencilerimize danışmanlık yapan Yard.Doç.dr.Yücel Öztürkoğlu ve Özge Naillat’ı da tebrik ediyoruz.” diye konuştu.

 

Her sene Lojistik Derneği tarafından vaka yarışmalarının düzenlendiğini ifade eden Lojistik Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş da lojistik zekanın geliştirilmesi, ekip çalışması, proje yönetimi ve kariyer planlaması açısından önemli ipuçları ve ufuk açtığı için sektöre nitelikli gençler kazandırılması açısından da büyük önem taşındığını belirtti.  Yarışmada dereceye giren öğrenciler  28  Haziran’da İstanbul’da düzenlenen törende  ödüllerini aldı.

no images were found