Yaşar’ın ABD’li konukları

İzmir yükseköğrenimde de cazibe merkezi

  Dünyada turizm merkezi olma niteliği ile ön plana çıkan Türkiye ve Ege gelişen yükseköğrenim pazarı ile birlikte ABD’de oldukça yaygın olan kısa dönemli akademik turistik çalışma programları için de cazibe yeri olmaya başladı. ABD’den gelerek Yaşar Üniversitesi’nde akademik çalışmalarda bulunan öğrenciler ve öğretim üyeleri İzmir’de gerçekleştirilecek eğitim işbirliği için önemli adımlar attı.

YSR ABD

TENNESSEE’DEN YAŞAR’A UZANAN EĞİTİM KÖPRÜSÜ

ABD’nin yükseköğrenim kurumlarında öğrenim gören binlerce öğrenci akademik çalışmalarda bulunmak ve kültürel değişim imkanlarından yararlanmak için her yıl 1 ile 8 hafta arası sürelerde dünyanın çeşitli ülkelerine gitmekte. Bu kapsamda ABD Tennessee Eyaleti’nde çeşitli yükseköğretim kurumlarında öğrenimlerine devam etmekte olan öğrencilerden ve ABD’li öğretim üyelerinden oluşan TnCIS çalışma grubu bu yıl eğitimlerini Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

ÖNYARGILAR DA KIRILIYOR

Çalışma grubu hem kampüste kendi öğretim üyeleri ile derslerini gerçekleştirdi hem de Yaşarlı öğretim üyeleri ve öğrencilerle tanışma ve kaynaşma imkanı buldu. Yabancı Diller Yüksekokulu koordinatörlüğünde düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren Yaşar Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Engin Ayvaz, “Her iki taraftan öğrenci ve öğretim üyeleri çok verimli bir hafta geçirdi. Öğrenciler bir hafta sürekli birlikte vakit geçirerek birçok önyargılarını kırarken, öğretim üyeleri de işbirlikleri için önemli adımlar attı. İzmir’i de yakından tanıma fırsatı bulan ABD’li konuklarımız kenti çok sevdiklerini de dile getirdiler” dedi.