Yaşar’ı gururlandıran ödüller

Yaşar Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri 2013 yılını ulusal ve uluslararası alanda elde ettikleri başarılarla kapattılar.

ABD’nin Drexel Üniversitesi’nde düzenlenen 7’inci Uluslararası Yönetim Bilimi ve Mühendislik Yönetimi Konferansı’na katılan Yaşar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Refet Polat’ın mühendislik ve fizik alanındaki makalesi üçüncü oldu. İletişim Fakültesi öğrencileri ise  Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) ve Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler  yarışmalarında ödül kazandı.

 Yaşar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü akademisyenlerinden Yrd. Doç. Dr. Refet Polat bu yıl 35 farklı ülkeden 1.420 makalenin başvurduğu 7’inci Uluslararası Yönetim Bilimi ve Mühendislik Yönetimi Konferansı’na katıldı. International Society of Management Science and Engineering Management ve Çin Halk Cumhuriyeti Devleti desteği ile her yıl farklı bir ülkede düzenlenen konferansta Refet Polat’ın mühendislik ve fizik alanında ele aldığı makale, 1.420 makale arasında 3’üncü oldu. Yaşarlı akademisyenin makalesi dünyaca ünlü Springer yayınları tarafından basılmaya değer bulundu.

 Yrd. Doç. Dr. Refet Polat- Yaşar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yrd.
Yrd. Doç. Dr. Refet Polat- Yaşar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yrd.

 175 KİŞİYİ GEÇTİ

RATEM tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen “Aklıma Bir Fikir Geldi” isimli korsanla mücadele temalı iletişim fikirleri yarışmasına katılan Yaşar Üniversitesi İletişim Yüksek Lisans Programı öğrencisi ve Medya Merkezi Radyo Program Yapımcısı Burçin Onarır da hazırladığı radyo spotu ile 175 başvuruyu geçerek yarışmanın radyo dalı birincisi oldu. ‘Duyarlı insan emeğe saygı duyar ve asla çalmaz!’  ismini verdiği kamu spotunda halkı kitap, müzik, yazılım gibi pek çok alanda korsan ürün almamaya teşvik eden başarılı iletişimci ödülünü RTÜK Üyesi Taha Yücel’in elinden aldı.

 

Burçin Onarır-Yaşar Üniversitesi Medya Merkezi Radyo Program Yapımcısı
Burçin Onarır-Yaşar Üniversitesi Medya Merkezi Radyo Program Yapımcısı

ŞOV PROGRAMINDA DERECE

Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışması’na katılan Yaşar Üniversitesi Görsel İletişim  Tasarımı Bölümü öğrencisi Aras Turanal ise işitsel dalda ‘şov programı’ ödülünde 3’üncülük elde etti. Öte yandan Yaşar Üniversitesi Film Tasarımı Bölümü 1’inci sınıf öğrencileri de “Nefret Cinayetleri Kısa Film Yarışması’nda ‘Viyol’ isimli kısa filmleriyle ikincilik ödülüne layık görüldü.

oduller (3)
Yaşar Üniversitesi Grafik Uzmanı Neslihan Takmaz( Solda) Bridgestone firmasının düzenlediği akıllı telefon kapağı yarışmasında tasarımıyla mansiyon ödülü aldı.

Yaşar Üniversitesi Grafik Uzmanı Neslihan Takmaz da  Bridgestone firmasının düzenlediği akıllı telefon kapağı yarışmasında tasarımıyla mansiyon ödülü aldı.