Yaşar Üniversitesi’nden yeni akademik yıla merhaba

52 öğrenci ile başladı, bugün 7 bin 400 öğrenciye ulaştı

Yükseköğretimde 14 yılı geride bırakan Yaşar Üniversitesi, 7 bin 400’e yaklaşan öğrencisiyle yeni akademik yıla merhaba dedi.

Yaşar Üniversitesi 2015-2016 akademik yılı açılış töreni Selçuk Yaşar Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene Yaşar Üniversitesi Kurucusu ve Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bayraklı Kaymakamı Adem Arslan, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Adnan Zafer Bekçekaral, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeleri ile akademisyenler ve öğrencileri katıldı.

YSR acilis (3)

ULUSLARARASI STANDARTTA EĞİTİM

2001 yılında 52 öğrenciyle eğitim yolculuğuna başlayan Yaşar Üniversitesi’nin bugün yaklaşık 7 bin 400 öğrenci ve 700’e yakın çalışana ulaştığını kaydeden Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, “Uluslararası standartlarda eğitim alan öğrencilerimiz, mesleklerinde başarılı, bilinçli ve sorumlu bireyler olarak yetişmekte ve yarının lider adayları olarak mezun olmaktadırlar” dedi.

Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı
Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı

YENİ YATIRIMLAR YOLDA

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı coğrafyalarından öğrencileri buluşturan Yaşar Üniversitesi’nin modern eğitim imkanı tanıyacak yeni yatırımlarla daha da gelişeceğini belirten Yiğitbaşı, “Ne mutlu bize ki bu sene de ön lisans ve lisansta yüzde 100’lük bir yerleştirme başarısını sağladık. Dikey geçiş ve yatay geçişlerde, daha önceki yıllara göre belirgin bir farkla, daha fazla öğrenci ailemize katıldı. Dünyanın farklı coğrafyalarından üniversitemizi tercih eden uluslararası öğrencilerimizin sayısı da giderek artıyor. Bu yıl Bolivya’dan ilk değişim öğrencimizin, Ekvator’dan ve Güney Kore’den tam zamanlı öğrencilerimizin bizi tercih etmelerinin önemli olduğunu düşünüyorum. Görülüyor ki üniversitemizin oluşturduğu cazibe bizi bir çekim merkezi haline dönüştürüyor. Bu artan talepleri karşılamak üzere yan arsamızda 11 bin metrekarelik kapalı alanda, 2 bin öğrencimize daha modern eğitim imkanı tanıyacak yeni yatırımlar tüm hızıyla ilerliyor.” diye konuştu.

ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Törende konuşan Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer de “Geçmişimizden aldığımız güç ve birikimle, kurucumuzun eşsiz desteği ve özellikleri ile belirlenen değerlerimizle, 2015-2016 akademik yılında da pek çok başarıyı elde edeceğimizden hiçbir şüphem yok. Hep beraber çok çalışacağımız, çok yorulacağımız ama sonunda iyi sonuçlar alacağımız bir yıl bizi bekliyor” dedi.

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M.Cemali Dinçer
Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M.Cemali Dinçer
Törende ayrıca üniversiteye dereceyle giren öğrencilere ödülleri verildi.
Törende ayrıca üniversiteye dereceyle giren öğrencilere ödülleri verildi.