Yaşar Üniversitesi Senatosu terörü lanetledi

Yaşar Üniversitesi Senatosu terörü lanetledi

10 Ekim 2015 günü Ankara’da meydana gelen terör olayı ile ilgili olarak bugün olağanüstü toplanan Yaşar Üniversitesi Senatosu bir bildiri yayınladı. Senato saldırıyı şiddetle kınayarak lanetledi.

Olağanüstü gündem maddesiyle toplanan Yaşar Üniversitesi Senatosu açıklamasında “ Bu alçakça saldırıyı planlayan ve gerçekleştirenleri lanetliyoruz” denildi.

Senatonun kamuoyu açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Ankara’da 10 Ekim 2015 Cumartesi günü en insancıl ve demokratik taleplerini dile getirmek üzere toplanan halkımıza yönelik saldırıda hayatını kaybeden ve yaralanan kardeşlerimiz nedeniyle üzüntümüz sonsuzdur.

Bu alçakça saldırıyı planlayan ve gerçekleştirenleri lanetliyoruz.

Ulusumuza ve Cumhuriyetimize yönelik hiçbir tehdit birlikte yaşama irademizi ortadan kaldıramayacak, üniversitemiz barış dolu bir geleceğe yönelik çabalarını daha büyük bir azimle sürdürecektir.

Tüm ulusumuza başsağlığı diliyoruz”

Yaşar Üniversitesi Senatosu

We deeply grieve for our brothers and sisters who died or were injured in the terrorist attack on October 10, 2015 in Ankara, where they had simply gathered to exercise their basic democratic rights in a peaceful rally.

We solemnly condemn those who perpetrated this monstrous attack.

We hereby declare that no threat directed towards our Nation and Republic shall harm our will tol ive together, and that our University will continue its efforts to work towards building a peaceful future even more decisively.

We Express our deep condolences to our Nation.