Tercih danışma günleri başlıyor

Yaşar Üniversitesi ‘Tercih Danışma Günleri’, 28 Temmuz 2020 Salı günü başlayacak. 14 Ağustos Cuma gününe dek sürecek danışma günleri, hem randevulu sistemle Selçuk Yaşar Kampüsü’nde yüz yüze hem de aralıksız olarak çevrimiçi platformda düzenlenecek.

Yaşar Üniversitesi Tercih Danışma Günleri kapsamında adaylar, 30 Temmuz- 3 Ağustos bayram tatili hariç, kampüs alanında ya da çevrimiçi platformda, puanlar, bölümler, programlar ve tercihler hakkında bilgi sahibi olabilecek. Akademisyenlerle birebir görüşüp tercih etmeyi düşündükleri bölüm veya programlar hakkında bilgi alabilecek olan adaylar, ayrıca, 0232 570 71 72 numaralı telefondan veya https://aday.yasar.edu.tr/ adresinden çevrimiçi tercih danışmanlığından faydalanabilecek.

Adaylar, Selçuk Yaşar Kampüsü’ne gelip yüz yüze görüşme içinse web sitesi üzerinden randevu alabilecek. Tüm bölümlerden akademisyenler, üniversite yetkilileri, öğrenci temsilcileri ve rehber öğretmenler, özel olarak kurulan çevrimiçi platformda, aday öğrencilerin tüm sorularına yanıt verecek.

BİLİNÇLİ TERCİHLE SEVDİĞİNİZ İŞİ YAPIN

Üniversite adayı öğrencilere “Bilinçli bir tercihle sevdiğiniz işi yapın” mesajı veren Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, “Tercihinizi yaparken ve üniversiteleri araştırırken akademik kadroları, bölümleri, ders içeriklerini, akademik yayınlarını, çeşitli kurumlarla olan proje çalışmalarını, sanayi işbirliği süreçlerini, çift ana dal ve yan ana dal imkanlarını, Erasmus ve diğer yurtdışı değişim programları gibi akademik imkanları çok iyi değerlendirilmeli. Ayrıca yaşamak istediğiniz kentin size sunacağı sosyal ve kültürel olanakları da iyi araştırmalı.” tavsiyesinde bulundu.