Lloyd’s Register’dan eğitim semineri
27 Aralık 2011Paylaş

Lloyd’s Register’dan eğitim semineri

Lloyd’s Register’dan eğitim semineri

Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu tarafından düzenlenen ve Lloyd’s Register Firması’ndan Kenan Görcaner’in konuşmacı olarak katıldığı “eğitim semineri, Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi

Bugüne kadar 3 bin firmanın denetimi gerçekleştirdiklerini, 5 yıldan bu yana da sivil toplum kuruluşlarına eğitim verdiklerini ancak genç mühendis adaylarının karşısına çıktığında her zaman çok heyecanlandığını belirterek sözlerine başlayan Kenan Görcaner, eğitim seminerinin amacının kalite yönetim sistemi konusunu enine boyuna incelemek ve tanıtmak amacı taşıdığını söyledi.

Aldığınız eğitimlerle öne geçin

Mühendis adaylarının mezun olduktan sonra iş yaşamına atılacaklarını ve çok çeşitli alanlarda görev yapacaklarını söyleyen Görcaner, “Endüstride işe başlar başlamaz sizden diplomanızla birlikte ilave bir takım eğitimler ve sertifikalar istenecek. Eğitiminize destek olarak bu sertifikasyon programlarına katılmanızı öneririm. Bu eğitimler sizi diğer adayların önüne geçirecektir” diye konuştu.

 

250 yıllık bir firma

Londra’da 1760 yılında dünyanın ilk ve en büyük gemi tescil kuruluşu olarak faaliyetine başlayan Lloyd’s Register firmasının bugün endüstri, denizcilik, petrol-rafineri, enerji ve demiryolları sektör başlıkları altında yönetim sistemleri belgelendirmesi yaptığını belirten Görcaner, 2007 yılında kurumun Ege Bölgesi şubesinin de hizmete girdiğini söyledi.

Eğitimleri özümseyin

Öğrencilerin iş yaşamına atılmadan önce kalite yönetimi, çevre yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, iş güvenliği, süreç yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği gibi eğitimler almaları gerektiğini söyleyen Kenan Görcaner, sadece bu eğitimlerden sertifika almanın yetmediğini, bunları özümsemenin de gerektiğini dile getirdi.

‘Naylon staj yapmayın’

Üniversitede öğrenim görürken staj yapmanın önemini de değinen Görcaner, “Mutlaka staj yapın. Ancak ‘naylon staj’ yapmayın. Gittiğiniz yerlerde size ne görev verirlerse onu en iyi şekilde yapmaya çalışın. Stajlar görsel hafızanızı geliştirmek için iyi bir fırsattır” dedi.

Eğitim seminerine katılan Endüstri Mühendisliği ve diğer bölümlerden 150 öğrenciye sertifika verildi.

HABER : Kübra Atakul- MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 2. Sınıf Öğrencisi