Missouri State Üniversitesi ile Yaşar Üniversitesi’nden eğitimde işbirliği
3 Mart 2017Paylaş

Missouri State Üniversitesi ile Yaşar Üniversitesi’nden eğitimde işbirliği

ABD’nin saygın üniversitelerinden Missouri State Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi ile öğrenci değişim anlaşması imzalandı. Anlaşma kapsamında iki üniversite öğrencileri her iki kurumda da ders alabilecekler. Anlaşma dil çalışmalarını, yüksek lisans programlarını ve kısa yaz programlarını da kapsıyor.

 

Fotoğraftakiler: (Soldan: Tuğba Dass-Prof.Dr.Cemali Dinçer-Dr. Jane Robison-Engin Ayvaz)

 

 ÖĞRENCİLERİMİZ BÜYÜK İLGİ GÖSTERECEK

Selçuk Yaşar Kampüsü’nde Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer ile bir araya gelen Missouri State Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Müdürü Dr. Jane Robison “Yaşar Üniversitesi vizyonu ve sunduğu imkanlar ile birlikte çalışmak istediğimiz bir yükseköğretim kurumu. Öğrencilerimizin Yaşar Üniversitesi himayesinde İzmir’de düzenlenecek yaz programlarına büyük ilgi göstereceğiniz düşünüyoruz” dedi.

 

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer-Missouri State Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Müdürü Dr. Jane Robison

YURTDIŞI İMKANLARI ARTIYOR

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer ise iki kurum arasındaki benzerliklere dikkat çekerek bu anlaşmadan olumlu beklentileri olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Dinçer, “Uluslararasılaşma stratejik önceliklerimiz arasında bulunuyor. Bu gibi anlaşmalarla öğrencilerimize yurtdışında sunduğumuz imkanları çeşitlendirmeye devam ederken, kampüs alanımızı da çok kültürlü bir yapıya kazandıracağız” diye konuştu.