İzmirgaz’a Yaşar Üniversitesi’nden akademik destek

Yaşar Üniversitesi ile İzmirgaz ile arasında, lisansüstü programlar için işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, 440 çalışanı bulunan İzmirgaz, akademik alanda desteklenecek.    

Selçuk Yaşar Kampüsü’nde gerçekleştirilen törene, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, İzmirgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, Yaşar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Çağrı Bulut ve İzmirgaz İnsan Kaynakları ve Kalite Müdürü Cevahir Birer katıldı. Yaşar Üniversitesi’nin belediyeler, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde olduğunu belirten Prof. Dr. Cemali Dinçer, İzmir için eğitim işbirliklerinin devam edeceğini söyledi. Dinçer, “Yaşar Üniversitesi olarak, üretilen bilim ve bilgiyi paylaşmaya devam ediyoruz. Diğer meslek gruplarında olduğu gibi İzmirgaz’a da yüksek lisanslı çalışanların sayısının artması için destek vermek istedik. İşbirliklerimiz farklı alanlarda da devam edecek” dedi.


Selçuk Yaşar Kampüsü’nde gerçekleştirilen törende, protokolü Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer ve  İzmirgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik imzaladı.

İzmirgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik ise şirketin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Yetik,  “Şirket olarak nitelikli iş gücünün öneminin farkındayız. Çalışanlarımızın akademik gelişimi şirketimizin yanı sıra enerji sektörü için de önemli bir kazanç olacaktır. Yaşar Üniversitesi bünyesinde yer alan programlar ve akademik kadro kalitesi enerji sektöründeki eğitim ihtiyacını karşılayacak düzeydedir. İki kurum arasındaki işbirliğini arttırmak adına çalışmalarımız devam edecektir” dedi.