Genç turizmciler Almanya’da

Yaşarlı öğrenciler dünyanın en büyük turizm fuarına katıldı 

Yaşar Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği öğrencileri, dünyanın en büyük turizm fuarı Uluslararası Berlin Turizm Fuarı’na (ITB) katıldı. 184 ülkeden 10 bin katılımcıyı ağırlayan fuarda öğrenciler, dünya turizm sektörüyle ilgili tüm yeni gelişmeleri yakından takip etme fırsatı yakaladı.     

GÜNCEL BİLGİLERE SAHİP OLDULAR 

Bu yıl 51’inci kez kapılarını açan Uluslararası Berlin Turizm Fuarı’na katılarak Yaşar Üniversitesi’ni temsil eden Turizm İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği öğrencileri, fuarın öne çıkan temalarından sağlık turizmi, kurumsal sosyal sorumluluk, destinasyon pazarlaması ve e-seyahat konularında güncel bilgilere sahip oldu. 

 

ULUSLARARASI TURİZM PAZARI

Fuara katılım amaçlarını değerlendiren Yaşar Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gökçe Özdemir, “Uluslararası turizm pazarını gözlemleme olanağına kavuşan öğrencilerimiz aynı zamanda dünya turizm sektörüyle ilgili trendleri ve gelişmeleri de yakından takip etme fırsatı yakaladılar. Ayrıca sektörle ilgili sorunların ve çözüm önerilerinin tartışıldığı paneller ile otel ve hizmet sektörü yatırımcılarının bir araya gelerek yeni turizm konseptlerinin tartışıldığı seminerlere katıldılar. Destinasyonlar, tur operatörleri ve oteller gibi uluslararası turizm aktörlerinin stantlarını yerinde inceleme fırsatına eriştiler” dedi.