Emin Çapa’dan pazarlama konferansı
26 Aralık 2011Paylaş

Emin Çapa’dan pazarlama konferansı


Emin Çapa’dan pazarlama konferansı

Yaşar Üniversitesi Pazarlama Topluluğu tarafından düzenlenen ve CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa’nın konuşmacı olarak katıldığı pazarlama konulu konferans, Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi

CNNTürk Ekonomi Müdürü

CNNTürk Ekonomi Müdürü

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ömer Baybars Tek’in açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa, pazarlama alanında hem meslek hayatından hem de dünyadan örnekler vererek gördüklerini, yaşadıklarını ve bu konudaki düşüncelerini öğrencilere aktardı.

Krizin ayak sesleri önceden duyuldu

Zaman zaman esprilerle ve komik anekdotlarla süslediği konuşmasında tarihsel bir perspektif çizen Çapa, Batı dünyasının şu anda içinde bulunduğu krizin ayak seslerinin çok önceki yıllardan duyulduğunu, şu anda yaşananların nedeninin bir zamanlar ‘üçüncü dünya ülkesi’ olarak görülen ülkelerin pastadan pay almaya başlamaları olduğunu dile getirdi.

Entellektüel birikim önemli

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği konferansta, entellektüel bilgi ve birikimin iş hayatında da önemli bir özellik olduğunu dile getiren Çapa, ekonomi ve edebiyat alanından referans kitapların isimlerini öğrencilerle paylaştı ve onlardan gelen soruları da yanıtladı.