Bu oyuncaklar hasta çocuklara mutluluk verecek

Yaşar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Topluluğu üyesi öğrenciler, hasta çocukları sevindirmek amacıyla harçlıklarından biriktirdikleri parayla malzeme alıp oyuncak bebekler yaptı. El emeği göz nurlarıyla bir ay boyunca onlarca bebek dikip hazırlayan öğrenciler, oyuncakları Behçet Uz Çocuk Hastanesi’nde tedavi gören çocuklara ulaştıracak.

yasos bebek (3)

Behçet Uz Çocuk Hastanesi’nde yatan lösemi, kalp ve böbrek rahatsızlığı bulunan minik kardeşlerine bir parça olsun mutluluk yaşatmak isteyen Yaşar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Topluluğu üyesi öğrenciler, harçlıklarından biriktirdikleri paralarla oyuncak bebek yapmak için malzeme aldı. Her hafta belirli günlerde toplanan öğrenciler, kendi el emekleriyle oyuncak bebekler dikti. Öğrencilerin, Süpermen, Örümcek Adam, Batman gibi özel kıyafetlerini de dikip giydirip, süslediği oyuncak bebekler, hastanedeki çocuklara armağan edilecek.

yasos bebek (2)

ONLARLA BİRLİKTE BİZ DE MUTLU OLACAĞIZ

Sosyal Sorumluluk Topluluğu Başkanı Hazal Nazlı, “Hasta çocukların dertlerine biraz da olsa ilaç olmak, onları mutlu etmek için bu projeyi başlattık. Oyuncak bebekler alıp hediye etmek yerine o parayla malzeme satın alıp kendimiz gönlümüzden geçtiği gibi bebekler yapmayı istedik. Bebekleri yaparken çocukluğumuz aklımıza geldi ve çok da eğlendik. Bu bebeklerle bir kardeşimizin oynayıp bir nebze olsun kendini mutlu hissetmesi bizi daha da sevindirecek” diye konuştu.

yasos bebek (1)

Başkan Nazlı, bugüne kadar 50’ye yakın bebek yaptıklarını, projeyi dönem sonuna kadar sürdürmeyi planladıklarını, oyuncakların bir kısmını da hastanedeki çocuklara ulaştırdıklarını ifade etti.