Cem’in azmi örnek olsun

Azmi ve hayata bağlılığıyla çevresindekilerin takdirini kazanan otizmli genç Cem Vardarcı, Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümünden üçüncülükle mezun olmanın heyecan ve gururunu yaşıyor.

 

portal (2)

Gülçin ve Zafer Vardarcı çiftinin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen Cem’e 4 yaşındayken otizm teşhisi konuldu. Aldıkları bu haberle yıkılan Vardarcı ailesi, azim ve kararlılıklarıyla birçok insana örnek olacak mücadele sergiledi. Annesi ve babasının desteğiyle eğitim hayatına başlayan Cem Vardarcı, ilköğretimi tamamlayana kadar 6 okul değiştirmek zorunda kaldı. Azimle eğitimine devam eden Vardarcı, 2011 yılında Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olduktan sonra girdiği üniversite sınavında 179 puan aldı. Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümünün yetenek sınavına giren Vardarcı, elde ettiği başarı ile “yaylı çalgılar programı”na kabul edildi.

cem vardarci (1)

Eğitimini aksatmadan sürdüren Vardarcı, üniversiteden bölüm üçüncüsü olarak mezun olma başarısı gösterdi.  Anne Gülçin Vardarcı,  oğlunun müziğe ilgisini 10 yaşındayken keşfettiklerini ve özel dersler aldırmaya başladıklarını söyledi.

cem vardarci (2)

Cem Vardarcı da hastalığı nedeniyle görme sorunları yaşadığını belirterek, “Geleceğe yönelik olarak hedefim, okuduğum üniversitede hoca olmak, bunun için de yüksek lisans yapmak istiyorum. İnsanlar vazgeçmesinler mücadeleye devam etsinler çabalasınlar.” dedi.